רילוקיישן לסביון – מידע חשוב

סביון היא פרבר מגורים יוקרתי במרחק של כ20 דקות נסיעה מתל אביב, ישוב איכותי של וילות ובתים פרטיים על מגרשים גדולים, ישוב ירוק מאוד ומטופח עם חיי קהילה ותרבות שעות פנאי לכל הגילאים. כל אלה עושים את סביון יעד אידיאלי לישראלים,תושבים חוזרים, שלמדו, עבדו והתבססו בחו"ל והם מבקשים להגיע עם משפחותיהם – ברילוקיישן לישראל.

סביון הוקמה על ידי חברת אפריקה ישראל להשקעות בשנת 1951 במטרה ליישב יהודים גימלאים מדרום אפריקה, הישוב חולק למגרשים גדולים של לא פחות מדונם ורבע אדמה לבית  ועד ל 5 דונם ויותר, 35 דונם הם שטח מועדון הספורט של סביון, ו 500 דונם הם שטח ציבורי ירוק של המועצה נטוע בעצים ומוגן.

בשנת 2004 אוחדה סביון עם הישוב גני יהודה ושני הישובים מהווים מועצה מקומית אחת, שטח השיפוט הוא 4,500 דונם, 2,850 דונם מיושבים ומספר התושבים הוא כ3,100 איש. הדירוג החברתי- כלכלי של סביון הוא 10 (מתוך 10). מספר הזכאים לתעודת בגרות הוא 88%, מספר זה מעיד על רמת חינוך גבוהה.

המועצה המקומית מציעה חוגי העשרה לילדים החל מהגיל הרך ולמבוגרים, פעילויות חברה וספורט, ימי כייף, תחרויות ספורט, צהרון וקייטנות בחופשים. (רחוב השקמה 8, 03-7370900)
בישוב שבט צופים פעיל – שבט "כנען".
בבית יד לבנים יש ספריה וחדר עיון (רחוב השקמה 03-7370916) עם 30,000 ספרים בעברית ובאנגלית.
בבית ברוידא מתקיימים חוגים שונים וכן מפגשי מועדון ברידג'.
הקאונטרי קלוב, המועדון של סביון (03-6351015) מציע מדשאות, פארק שעשועים לילדים, בריכות שחיה, מגרשי טניס וכדורת דשא, כמו גם ספינינג וחוג לריקודים סלונים/לטיניים, שיעורי שחיה ושיעורי טניס.

 

הסביון

סביון הוא שם של פרח צהוב נפוץ בנוף של ארץ ישראל, השם "סביון" הפך לשם מותג של מגורים יוקרתיים עבור שכונות מגורים שבונה חברת אפריקה ישראל כמו "גני סביון" ו"גבעת סביון" – שכונות בגני תיקוה, שכונת "סביוני אביב" ברמת אביב. המותג סביון מסווג את אותן שכונות כשכונות מעולות ואיכותיות.